Boys
Athletics
Wrestling
- A 103 lb |
Results will be posted continuously each session
as matches end.
Follow the links below for results.
Team
Results 103 112
119 125 130
135 140 145
152 160 171
189 215
Heavy Weight Dual Team
Class A
Home Class B
Home
Photos - Thursday
Friday Saturday
103 lb - First
Round Quarter-finals First
Wrestle-backs
Second
Wrestle-backs Semi-finals
Third
Wrestle-backs
Fourth
Wrestle-backs
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
Champion
|
Josh Morgan
Custer
|
14/2 |
Scott Beekman
Huron
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
3rd Place
|
Corey Ferber
Rapid City Stevens
|
F |
Jason Schweitzer
Lead
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
5th Place
|
Andy Bogenrief
Milbank
|
7/0 |
Tyler Soulek
Mitchell
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
7th Place
|
Levi Rave
Sioux Falls Washington
|
F |
Mike Englehart
Watertown
|
Top |
103 lb Weight
Class |
Winner - Score
|
Semi final
|
Josh Morgan
Custer
|
1/0 |
Andy Bogenrief
Milbank
|
Jason Schweitzer
Lead
|
4/2 |
Scott Beekman
Huron
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
Third Wrestle
Back
|
Corey Ferber
Rapid City Stevens
|
6/5 |
Levi Rave
Sioux Falls Washington
|
Tyler Soulek
Mitchell
|
9/1 |
Mike Englehart
Watertown
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
Fourth Wrestle
Back
|
Corey Ferber
Rapid City Stevens
|
7/5 |
Andy Bogenrief
Milbank
|
Tyler Soulek
Mitchell
|
F |
Jason Schweitzer
Lead
|
Top |
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
Quarter final
|
Mike Lere
Brandon Valley
|
4/3 |
Josh Morgan
Custer
|
Andy Bogenrief
Milbank
|
3/2 |
Tyler Soulek
Mitchell
|
Jason Schweitzer
Lead
|
F |
Levi RAve
Sioux Falls Washington
|
Corey Ferber
Rapid City Stevens
|
15/2 |
Scott Beekman
Huron
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
First Wrestle
Back
|
Kyle Schrempp
Cheyenne-Eagle Butte
|
forfeit |
Patrick Watkins
Sioux Falls Roosevelt
|
Brian Coburn
Spearfish
|
F |
Kyle Hubert
Vermillion
|
Blake Hodne
Madison
|
F |
Aaron Rumpca
Pierre
|
Nathan Smith
Yankton
|
10/8 |
Mike Englehart
Watertown
|
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
Second Wrestle
Back
|
Kyle Schrempp
Cheyenne-Eagle Butte
|
F |
Corey Ferber
Rapid City Stevens
|
Brian Coburn
Spearfish
|
13/1 |
Levi RAve
Sioux Falls Washington
|
Aaron Rumpca
Pierre
|
6/1 |
Tyler Soulek
Mitchell
|
Mike Englehart
Watertown
|
7/3 |
Mike Lere
Brandon Valley
|
Top |
103 lb Weight Class |
Winner - Score
|
First Round
|
Kyle Schrempp
Cheyenne-Eagle Butte |
F |
Mike Lere
Brandon Valley |
Patrick Watkins
Sioux Falls Roosevelt |
forfeit |
Josh Morgan
Custer |
Brian Coburn
Spearfish |
7/3 |
Andy Bogenrief
Milbank |
Kyle Hubert
Vermillion |
F |
Tyler Soalek
Mitchell |
Blake Hodne
Madison |
F |
Jason Schweitzer
Lead |
Aaron Rumpca
Pierre |
F |
Levi Rave
Sioux Falls Washington |
Nathan Smith
Yankton |
F |
Scott Beekman
Huron |
Corey Ferber
Rapid City Stevens |
13/10 |
Mike Englehart
Watertown |
Top |
Links to this page, in its entirety,
are welcome. Please notify dakotacast@sdpb.org.
This page or this site may be used inside your frame in its entirety. Any
other use of the Content or Data in any format or manner via print, broadcast,
or internet transmission, is prohibited without the express written
consent of South Dakota Public Broadcasting
and the South Dakota High School Activities Association. Use of the Content and Data
provided to and by these pages is intended for personal entertainment.
©2005 South Dakota Public Broadcasting
South Dakota High School Activities Association
|