|
Final Results
South Dakota H.S. Championship Meet
2011 SDHSAA State Track & Field Meet - 5/27/2011 to 5/28/2011
Sioux Falls, SD
Event 31 Boys 4x400 Meter Relay Class B
=======================================================================
Meet Record: * 3:26.13 1980 Elkton
Heesch, L. Gebhart, Ev. Gebhart, Er. Gebhart
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Gettysburg 3:32.13 10
1) Schmidt, Jerrid 11 2) Lake, Austin 12
3) McPeck, Connor 12 4) Schmidt, Blaine 12
2 Canistota 3:34.31 8
1) Decker, Tyler 10 2) Tieszen, Ryan 12
3) Schroeder, Trevor 11 4) Jolley, Sam 12
3 Frederick 3:34.79 6
1) Barondeau, Derek 12 2) Minard, Austin 12
3) Sumption, Tyler 12 4) Haas, Brandon 12
4 Herreid/Selby Area 3:35.60 5
1) Schaefbauer, Cooper 8 2) Larson, Nick 10
3) Frank, Spencer 12 4) Brandner, Chase 12
5 Avon 3:36.13 4
1) Kocmich, Brandon 9 2) Powers, Jackson 11
3) Poppe, Nick 11 4) Cihak, Derek 12
6 Harding County 3:37.25 3
1) Olson, Taz 12 2) Jenson, Jace 12
3) Feist, Jess 10 4) Giannonatti, Chek 11
7 Hitchcock-Tulare 3:37.51 2
1) Mitchell, Joey 12 2) Barrie, Jared 11
3) Binger, Nate 12 4) Muilenburg, Cordell 12
8 Sully Buttes 3:41.55 1
1) Van Bockel, Dylan 12 2) Lentz, Nick 12
3) Senftner, Tate 12 4) Kleinsasser, Herman 11
Preliminary Results
South Dakota H.S. Championship Meet
2011 SDHSAA State Track & Field Meet - 5/27/2011 to 5/28/2011
Sioux Falls, SD
Event 31 Boys 4x400 Meter Relay Class B
===================================================================
Meet Record: * 3:26.13 1980 Elkton
Heesch, L. Gebhart, Ev. Gebhart, Er. Gebhart
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Gettysburg 3:34.65q 1
1) Schmidt, Jerrid 11 2) Lake, Austin 12
3) McPeck, Connor 12 4) Schmidt, Blaine 12
2 Herreid/Selby Area 3:36.35q 2
1) Schaefbauer, Cooper 8 2) Larson, Nick 10
3) Frank, Spencer 12 4) Brandner, Chase 12
3 Avon 3:37.95q 3
1) Kocmich, Brandon 9 2) Powers, Jackson 11
3) Poppe, Nick 11 4) Cihak, Derek 12
4 Frederick 3:35.63q 1
1) Barondeau, Derek 12 2) Minard, Austin 12
3) Haas, Brandon 12 4) Sumption, Tyler 12
5 Sully Buttes 3:37.17q 1
1) Van Bockel, Dylan 12 2) Lentz, Nick 12
3) Senftner, Tate 12 4) Kleinsasser, Herman 11
6 Canistota 3:37.82q 2
1) Decker, Tyler 10 2) Tieszen, Ryan 12
3) Schroeder, Trevor 11 4) Jolley, Sam 12
7 Harding County 3:38.17q 3
1) Olson, Taz 12 2) Jenson, Jace 12
3) Feist, Jess 10 4) Giannonatti, Chek 11
8 Hitchcock-Tulare 3:38.84q 3
1) Mitchell, Joey 12 2) Barrie, Jared 11
3) Binger, Nate 12 4) Muilenburg, Cordell 12
9 Castlewood 3:40.49 1
1) Ching, Carver 11 2) Borer, Carson 10
3) Ching, Adam 9 4) Sikkink, Trevor 12
10 Bridgewater-Emery 3:42.03 2
1) Dye, Clayton 10 2) Herrick, Kyelle 10
3) Schweitzer, Jacob 10 4) Kayser, Tyson 12
11 Colman-Egan 3:42.35 3
1) Clark, Riley 10 2) Ross, Austin 11
3) Berg, Jess 12 4) Bennett, Michael 11
12 Corsica/Stickney 3:42.64 3
1) Baan Hofman, Gunner 10 2) Wieczorek, Colin 12
3) Bormann, Adam 10 4) Hongslo, Ryan 11
13 Faith 3:43.08 1
1) Hulm, Skyler 11 2) Smiley, Caden 10
3) Smith, Seth 11 4) Keffeler, Chaz 12
14 Wall 3:44.96 2
1) Harris, Kyle 11 2) Shull, Chavis 11
3) Harris, Cody 10 4) Eisenbraun, Taran 10
15 Mitchell Christian 3:46.03 2
1) Bosworth, Joe 12 2) Christopher, Christ 12
3) Larson-Shields, Keegan 10 4) Olsen, Luke 12
16 Mt. Vernon 3:47.37 2
1) Nebelsick, Johnathan 12 2) Deinert, Cameron 11
3) Grace, Jevon 10 4) Weiss, Kody 11
17 Jones County 3:49.34 1
1) Mathews, Philip 10 2) Johnson, Chad 9
3) Daum, Josh 10 4) Hespe, Wyatt 10
18 Langford Area 3:50.36 3
1) Planteen, Drew 9 2) Lone, Damen 11
3) Hoglund, Weston 11 4) Blanchard, Tyler 10
19 Newell 3:55.89 1
1) Fierro, John 10 2) Nelson, Dillon 9
3) Schuelke, Trenton 11 4) Champion, Brian 9
|
|