Rapid City- October 24, 2009
|
2009 Champions - Lemmon |
1st
Lemmon
|
2nd
Kadoka Area
|
3rd
Scotland
|
4th
Estelline |
Champions |
TEAM - Top 5 |
1 Lemmon ( 16:51.85 50:35.55)
2 Kadoka Area ( 17:00.38 51:01.15)
3 Scotland ( 17:31.98 52:35.95)
4 Estelline ( 17:31.05 52:33.15)
5 Centerville ( 17:27.01 52:21.05) |
2008 INDIVIDUAL - Top 5 |
|
1 Hilary Krein 12
Eureka/Bowdle
15:40.85 6:19
2 Lydia Eagle
9 McIntosh
16:16.40 6:33
3 Tia Carlson 10
Kadoka Area
16:19.65 6:35
4 Mindy Kraft 10
Wessington Springs 16:19.95 6:35
5 Morgan Millar 12 Mt.
Vernon
16:25.60 6:37 |
COMBINED TEAM AWARD - Lemmon
|
Top 25
Place Tea No. Name Grade Team Time Pace
===== === ==== ======================= ===== ========================= ======== =====
1 1 51 Hilary Krein 12 Eureka/Bowdle 15:40.85 6:19
2 1 142 Lydia Eagle 9 McIntosh 16:16.40 6:33
3 1 120 Tia Carlson 10 Kadoka Area 16:19.65 6:35
4 1 215 Mindy Kraft 10 Wessington Springs 16:19.95 6:35
5 1 157 Morgan Millar 12 Mt. Vernon 16:25.60 6:37
6 1 128 Bobbi Beer 11 Lemmon 16:32.35 6:40
7 2 130 Haley Froelich 9 Lemmon 16:36.75 6:42
8 1 72 Lillie Koerner 11 Freeman Academy 16:37.30 6:42
9 1 170 Holly Iwan 9 Philip 16:39.70 6:43
10 1 191 Megan Burma 10 Sunshine Bible Academy 16:49.80 6:47
11 1 22 Nicole Steadman 10 Centerville 16:52.45 6:48
12 1 2 Katie Homandberg 8 Alcester-Hudson 16:55.65 6:49
13 1 182 April Winne 12 Scotland 16:59.30 6:51
14 1 87 Miranda Rossow 9 Herreid 17:00.55 6:51
15 2 21 Becca Steadman 11 Centerville 17:01.45 6:51
16 1 44 Savannah Dolezal 8 Estelline 17:04.95 6:53
17 1 107 Tori Moore 7 Ipswich 17:07.15 6:54
18 1 212 Rina Larson 9 Warner 17:10.45 6:55
19 2 178 Haley Brunke 10 Scotland 17:15.50 6:57
20 1 31 Robyn Everist 12 Dell Rapids St. Mary 17:16.40 6:57
21 2 216 Lindsey Mettler 11 Wessington Springs 17:18.30 6:58
22 2 122 Shaley Herber 9 Kadoka Area 17:19.20 6:59
23 1 11 Sarara Mix 10 Arlington 17:20.95 6:59
24 3 119 EmmyLu Antonsen 11 Kadoka Area 17:22.30 7:00
25 3 131 Chelsey Henes 11 Lemmon 17:26.45 7:02
|
Click here for
ARCHIVES and results
from past years. |