|
Girls 1600 Sprint Medley Class A |
========================================================== |
School Seed Prelims H# |
========================================================== |
Preliminaries |
1
Bon Homme 4:25.80 4:30.31Q 1 |
1) Hixon, Tennille 9 2) Rothschadl, Jenna 12 |
3) Burgi, Katie 11 4) Ronke, Tara 8 |
2
Sioux Valley 4:30.30 4:32.91Q 2 |
1) Waldner, Adrienne 11 2) Nelson, Breanne 10 |
3) Sapp, Larissa 11 4) Bjorklund, Brittany 11 |
3
St. Thomas More 4:26.30 4:35.61Q 3 |
1) Eckrich, Janell 11 2) Gorder, Alli 11 |
3) Maguire, Carrie 12 4) Bloom, Annie 12 |
4
Ipswich 4:32.60 4:32.30q 1 |
1) Kilber, Jennifer 11 2) Petersen, Lexi 10 |
3) Lloyd, Alexis 8 4) Rappe, Jessica 10 |
5
Vermillion 4:30.10 4:32.92q 1 |
1) Walker, Alex 12 2) Martin, Karissa 11 |
3) Day, Sarah 10 4) Gilkyson, Blair 7 |
6
Dell Rapids 4:29.90 4:33.91q 1 |
1) Reiff, Dena 11 2) Leber, Sarah 11 |
3) Schnieders, Krista 9 4) Schlaikjer, Brittney 8 |
7
Cheyenne-Eagle Butte 4:32.50 4:34.11q 2 |
1) White Bull, Tonia 10 2) Leaf, Lacey 10 |
3) Watt, Nadia 10 4) Iron Moccasin, Ashley 9 |
8
Elk Point-Jefferson 4:26.30 4:36.23q 2 |
1) Fehr, Rachel 12 2) Strassburg, Chrissy 10 |
3) Wilkinson, Hannah 12 4) Erickson, Anna 12 |
9
McCook Central 4:44.40 4:37.40 2 |
1) Deters, Emily 12 2) Johnson, Dani 11 |
3) Paulsen, Kally 12 4) Fendrich, Jessi 12 |
10 Hill City 4:30.90 4:37.47 3 |
1) McDonald, Kala 7 2) Asheim, Mariah 10 |
3) McDonald, Jessica 9 4) Qualm, Stephanie 9 |
11 Aberdeen Roncalli 4:28.80 4:37.64 2 |
1) Gunderson, Hailey 12 2) King, Madeline 11 |
3) Nickolas, Michelle 12 4) Tennant, Jess 12 |
12 Garretson 4:27.80 4:39.03 3 |
1) Ellefson, Shannon 9 2) Borstad, Miranda 9 |
3) Oveson, Breonna 10 4) Nolz, Erin 8 |
13 Howard 4:31.90 4:39.25 3 |
1) Donahue, Alisha 11 2) Protsch, Alyssa 11 |
3) Olson, Whitney 11 4) Kuhle, Jenna 10 |
14 Winner 4:49.00 4:41.91 1 |
1) Haley, Mica 11 2) Vosika, Loni 9 |
3) Massa, Jessica 10 4) Bertram, Kirby 9 |
15 Stanley County 4:42.20 4:43.32 3 |
1) Gaalswyck, Christina 12 2) Hackett, Taylor 8 |
3) Ostarello, Sam 11 4) Ziebart, Courtney 9 |
16 Beresford 4:34.60 4:44.42 1 |
1) Klostergaard, Karmen 9 2) Carnes, Crystal 10 |
3) Kobes, Miranda 9 4) Oswald, Ali 8 |
17 Britton-Hecla 4:35.90 4:45.77 2 |
1) Christenson, Margo 11 2) Goedert, Emily 12 |
3) Jones, Amanda 12 4) Waletich, Grey 9 |
18 Hamlin 4:41.40 4:50.99 3 |
1) Struckman, Lexy 8 2) Noem, Courtney 10 |
3) Schneider, Dani 12 4) Smith, Tayler 9 |
19 Platte-Geddes 4:52.50 5:07.27 1 |
1) Kelley, Anna 8 2) Olsen, Jill 8 |
3) Harrington, Christine 10 4) Finney, Jalisa 10 |