Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Muntefering, Alex 9 Parkston 4:28.17 10
2 Jaspers, Justin 12 Madison 4:31.91 8
3 Andersen, Rain 12 Flandreau Indian 4:31.95 6
4 Gregoire, Robert 12 Irene/Wakonda 4:32.14 5
5 Wilson, Alex 11 Pine Ridge 4:37.55 4
6 Harrison, Ben 11 Canton 4:37.78 3
7 Prelle, Nick 11 Hot Springs 4:38.09 2
8 Morrison, Gene 11 Chamberlain 4:38.62 1
9 White, Tyrone 12 Cheyenne-Eagle B 4:39.93
10 Duffy, Colin 12 Platte 4:43.82
11 Schmeichel, Josh 12 Milbank 4:48.38
12 Hale, Josh 9 Flandreau Indian 4:50.03
13 Muth, Phil 11 Britton-Hecla 4:50.07
14 Schneller, Jake 11 Canton 4:51.03
15 Hellevang, Steel 10 Belle Fourche 4:51.25
16 Schrum, Mike 11 Harrisburg 4:52.64
17 Brondsema, Landon 9 Platte 5:05.34
18 Hoffman, Philip 11 Parkston 5:07.99
19 Taken Alive, Brian 9 McLaughlin 5:09.80
Event 125 Boys 1600 Meter Run Class A
===============================================================================
Name Year School Seed
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
7-1A Wilson, Alex 11 Pine Ridge 4:37.40
15-1B Hellevang, Steel 10 Belle Fourche 4:49.10
18-1C Brondsema, Landon 9 Platte 5:00.60
5-2A White, Tyrone 12 Cheyenne-Eagle B 4:35.50
13-2B Schrum, Mike 11 Harrisburg 4:44.00
3-3A Gregoire, Robert 12 Irene/Wakonda 4:34.30
11-3B Andersen, Rain 12 Flandreau Indian 4:41.60
1-4A Jaspers, Justin 12 Madison 4:32.40
9-4B Morrison, Gene 11 Chamberlain 4:41.30
2-5A Muntefering, Alex 9 Parkston 4:33.10
10-5B Hale, Josh 9 Flandreau Indian 4:41.40
4-6A Duffy, Colin 12 Platte 4:35.10
12-6B Schneller, Jake 11 Canton 4:42.20
6-7A Harrison, Ben 11 Canton 4:36.90
14-7B Prelle, Nick 11 Hot Springs 4:47.80
19-7C Taken Alive, Brian 9 McLaughlin 5:12.60
8-8A Schmeichel, Josh 12 Milbank 4:39.40
16-8B Hoffman, Philip 11 Parkston 4:49.40
17-8C Muth, Phil 11 Britton-Hecla 4:49.40
|