Girls
Athletics
Track - AA
Track Events |
Champion: Allison Eckert
Girls 3200 Meter Run Class AA
================================================================================
State Meet: * 10:56.21 5/29/2004 Allison Eckert, SF Roosevelt
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Eckert, Allison 10 SF Roosevelt 10:42.50 10:38.66* 10
2 Bies, Betsy 10 Yankton 10:50.90 10:45.59* 8
3 Kavan, Ramsey 12 Yankton 10:23.80 10:47.34* 6
4 Orcutt, Paige 9 SF O'Gorman 11:32.00 11:09.79 5
5 Maloney, Kelsey 12 SF Washington 11:20.70 11:11.12 4
6 Engel, Jessica 10 Sturgis 11:24.00 11:13.97 3
7 Thune, Brittany 11 SF Roosevelt 11:31.80 11:23.12 2
8 Richards, Jennifer 8 Rapid City Centr 11:40.60 11:30.31 1
9 Kuchta, Amanda 11 Yankton 11:41.70 11:30.38
10 Larson, Jordan 10 SF O'Gorman 11:45.90 11:37.45
11 Sahli, Taryn 9 Rapid City Steve 11:51.10 11:48.28
12 Ridder, Katie 7 SF O'Gorman 11:54.00 11:55.38
13 Pfeifle, Annie 8 Rapid City Steve 11:48.40 11:56.07
14 Crowley, Caitlyn 9 SF Roosevelt 11:50.80 12:04.76
15 Jelen, Heather 12 SF Lincoln 12:14.00 12:04.77
16 Russell-Crane, Mariah 11 Sturgis 12:21.20 12:12.47
17 Schmidt, Arielle 8 Brandon Valley 12:21.70 12:17.81
18 Herr, Amanda 10 Brandon Valley 12:16.60 12:20.02
19 Buhler, Katie 9 Pierre 12:21.90 12:29.75
20 Merrigan, Casey 10 Watertown 12:29.00 12:32.97
21 Arment, Brittany 7 Abdn Cent/SDBVI 12:23.20 12:44.44
22 Foley, Mary 12 Watertown 12:17.50 12:54.61
Event 206 Girls 3200 Meter Run Class AA
===============================================================================
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
7-1A Orcutt, Paige 9 SF O'Gorman 11:32.00
15-1B Jelen, Heather 12 SF Lincoln 12:14.00
23-1C Arment, Brittany 7 Abdn Cent/SDBVI 12:23.20
5-2A Engel, Jessica 10 Sturgis 11:24.00
13-2B Sahli, Taryn 9 Rapid City Steve 11:51.10
21-2C Schmidt, Arielle 8 Brandon Valley 12:21.70
3-3A Bies, Betsy 10 Yankton 10:50.90
11-3B Pfeifle, Annie 8 Rapid City Steve 11:48.40
19-3C Foley, Mary 12 Watertown 12:17.50
1-4A Kavan, Ramsey 12 Yankton 10:23.80
9-4B Kuchta, Amanda 11 Yankton 11:41.70
2-5A Eckert, Allison 10 SF Roosevelt 10:42.50
10-5B Larson, Jordan 10 SF O'Gorman 11:45.90
4-6A Maloney, Kelsey 12 SF Washington 11:20.70
12-6B Crowley, Caitlyn 9 SF Roosevelt 11:50.80
20-6C Russell-Crane, Mariah 11 Sturgis 12:21.20
6-7A Thune, Brittany 11 SF Roosevelt 11:31.80
14-7B Ridder, Katie 7 SF O'Gorman 11:54.00
22-7C Buhler, Katie 9 Pierre 12:21.90
8-8A Richards, Jennifer 8 Rapid City Centr 11:40.60
16-8B Herr, Amanda 10 Brandon Valley 12:16.60
24-8C Merrigan, Casey 10 Watertown 12:29.00
Links to this page, in its entirety,
are welcome. Please notify dakotacast@sdpb.org.
This page or this site may be used inside your frame in its entirety. Any
other use of the Content or Data in any format or manner via print, broadcast,
or internet transmission, is prohibited without the express written
consent of South Dakota Public Broadcasting
and the South Dakota High School Activities Association. Use of the Content and Data
provided to and by these pages is intended for personal entertainment.
©2005 South Dakota Public Broadcasting
South Dakota High School Activities Association
|